Головна / Кількість звернень до МТСБУ за шкоду від застрахованих водіїв зросла на третину

Кількість звернень до МТСБУ за шкоду від застрахованих водіїв зросла на третину

Страхові виплати ринку ОСАЦВ продовжують рости. Протягом першого півріччя 2017 страховики виплатили 917 100 000. Грн за договорами ОСАГО. Сума виплат збільшилася на 41,2% в порівнянні з виплатами, які здійснені в першому півріччі 2016 року. Основною причиною зростання виплат є збільшення середньої суми страхової виплати (на 22%), але також спостерігається постійне зростання кількості звернень до страховиків за відшкодуванням збитку в результаті ДТП.

У порівнянні з першим півріччям 2016 кількість врегульованих вимог виросла на 15,7% і склала майже 68 тис. Зростання кількості звернень до страховиків МТСБУ пов’язує зі зростанням довіри споживачів до обов’язкового страхування, що підтверджується збільшенням кількості випадків, регулюються з використанням «європротоколу», без виклику поліції, а також, на жаль, зі збільшенням аварійності на дорогах України. За даними Національної поліції, за перші 6 місяців 2017 відбулося понад 76 622 тис. ДТП, що на 6.5% більше, ніж в минулому році.

Також в першому півріччі 2017 зросла кількість звернень в МТСБУ за регламентними виплатами за збитки, завдані в ДТП, де винуватець не мав поліса ОСАЦВ. Всього за півроку МТСБУ отримало 1619 таких звернень, що на 33% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума виплат по водіїв без поліса ОСАЦВ зросла на 65,8% і склала 47400000. Грн.

“Страхування відповідальності автовласника є обов’язком кожного водія. За відсутність поліса страхування водієві загрожує штраф, а в разі ДТП, водій, який не має поліса, відшкодовувати завдані збитки в повному обсязі. Навіть в разі звернення потерпілого за виплатою в МТСБУ, після здійснення стягує збитки з винуватця в порядку регресу. Будьте відповідальними перед законом і іншими водіями “, – зазначив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.