Головна / Змінюють правила ОСАЦВ. Поліс в Україні стане дорожчим?

Змінюють правила ОСАЦВ. Поліс в Україні стане дорожчим?

За ініціативою українських страховиків та за сприянням законодавства було вирішено змінити Закон про обов’язкове страхування автомобіля. Початковий закон існував близько десяти років і зараз його хочуть змінити повністю. Новий законопроект зареєстровано за номером 3670-д.

Ще у 2015 році були спроби змінити закон, але тоді це не увінчалося успіхом. А зараз ймовірно, що закон можуть ухвалити цього року. Зараз розберемося, які зміни очікують на автомобілістів.

Виплати банкрутів?

Перше питання, яке було розглянуто, – компенсації страхових компаній, які стали банкрутами. Маються на увазі виплати, які не можуть отримати водії.

Потерпілі можуть отримати компенсації від компаній, які були позбавлені ліцензії. Тепер не потрібно чекати на процес банкрутства (що триває дуже довго), а відразу можна отримати виплати з ФЗП. – Це розповів президент АХА Страхування.

Також другий момент, який було розглянуто, – це ліміт відповідальності. Наразі страховики відшкодовують 100 тис. за матеріальні збитки та 200 тис. за життя та здоров’я. Якщо розглядати європейський досвід, то розмір міжнародної виплати становить понад мільйон євро, що допоможе відшкодувати збитки повністю за будь-якого виду дорожньо-транспортної пригоди.

Згідно з новим проектом, ліміт відшкодування має зрости до 20 млн грн. з 2020 року, та до 100 млн грн. з 2025 року.

Через попередні зміни ліміту, страховики хочуть вільно займатися ціноутворенням, що спричинить збільшення вартості полісів у 2 рази. Звичайно, не у всіх страхових компаній разом із підвищенням ціни підвищиться і якість.

Директор компанії «Страховий бізнес» вважає, що зміни корисні для українського ринку. Якщо каністра бензину підніметься вдвічі за вартістю, то нічого страшного, а якщо страховий ринок працюватиме за європейським зразком та стандартом – у виграші будуть усі.

Автоцивілка зараз коштує близько 500 грн., та 310 для людей пенсійного віку. А якщо ліміт зміниться, то на першій стадії зміниться вартість до однієї тисячі гривень.

Знижки залишать лише пенсіонерам та ветеранам, для учасників бойових дій та інвалідів поширення пільг хочуть усунути.

Прогресивний законопроект про зміну правил ОСАЦВ

Зміна законопроекту в Україні несе низку позитивних змін для клієнтів, зокрема таких, як амортизаційне зношування, яке компенсуватиме нові деталі та запчастини в повному розмірі, а також виплати за компанії, які стали банкрутами.

Також врегулюється закон щодо електронного поліса. А ми нагадуємо, що придбати страховку онлайн можна у «ЯСтраховка онлайн».

Короткострокові зміни, які набудуть чинності протягом півроку, діятимуть щодо штрафних санкцій до водіїв, які не мають поліса автоцивілки. Їх перевірятимуть у базі ОСАЦВ, а не як зараз, за ​​наданням у паперовому вигляді. У разі відсутності поліса розмір штрафу становитиме 1700 грн., а зараз становить 510 грн.