Головна / Як швидко роблять біометричний паспорт?

Як швидко роблять біометричний паспорт?

На початку літа 2017 року набрав чинності безвізовий режим з Україною і почав рости попит на оформлення спеціальних біометричних паспортів. «Я страховка онлайн» вирішила розібратися, як йдуть справи з паспортами нового зразка і як швидко можна зробити біометричний паспорт в Україні в кінці літа.

Звичайно, підвищений попит пов’язаний ще з сезонністю, на піку відпусток, влітку, оформляються в два рази більше, ніж в інші пори року.

Нагадаємо, що вартість оформлення паспорта коштує 550 гривень і робиться протягом 20 робочих днів, а термінове оформлення паспорта з вартістю 780 гривень і строком оформлення сім днів. Дана вартість паспортів є в державних установах. Але, є посередницькі підприємства, що за свої послуги беруть вартість вище (наприклад, терміновий паспорт коштує від 1200 грн.)

Чи встигають робити паспорта в строк?

Звичайно ж, ні. Небувалий ажіотаж зараз навколо біометричних паспортів. І варто приготуватися до того, що коли оформляється терміновий паспорт терміном виготовлення 7 днів, то він буде готовий через 3 тижні в кращому випадку, а так – за місяць. За стандартний час очікування при оформленні паспорта протягом місяця в «сезон ажіотажу» варто забути або чекати, як мінімум 1,5 місяці.

У чому причина затримки паспортів?

Місць, де можна подати документи на паспорт, безперечно багато, але швидкість оформлення не змінюється. Дана проблема полягає в самому процесі виготовлення біометрики. Одне підприємство «Україна» – поліграфічний комбінату, який виготовляє дані паспорта. І на даний момент не має значення куди звернеться для виготовлення документа, швидкість не зміниться.

Не варто засмучуватися, адже явище сезонне, завантаженість друкарських верстатів, величезна кількість черг, які не доступність місць в електронній черзі, перевантаження систем, все це пройде протягом місяця разом з жаркою погодою. А хто зібрався у відпустку і не встигає забрати біометричний паспорт, той може оформити звичайну візу.

Дитячий біометричний паспорт?

Так. У новий паспорт дитину вписати не можна. Для дитини потрібно зробити власний паспорт, з терміном дії тільки чотири роки. Відбитки пальчиків беруть тільки з дванадцятирічного віку.

«Я страховка онлайн» сподівається, що стаття для вас була корисною і бажає швидше оформити паспорти, і вирушити підкорювати закордонні простори.