Головна / Покупка машини з Європи. Поетапні кроки. Як зробити все правильно?

Покупка машини з Європи. Поетапні кроки. Як зробити все правильно?

Як відомо, в Європі величезна кількість автомобілів, різних марок і розмірів, а найголовніше – відмінної якості та гарного стану. У європейських країнах ідеальні дороги для автомобілів, а регулярне тех. обслуговування дозволяє тримати автомобіль у ідеальному стані, при тривалому використанні. Всі ці фактори залучають покупців з різних країн.

Багато українців замислюються та купують машини з Європи. Далі розглянемо поетапно, що необхідно зробити, щоб купити авто в Європі.

Часто купують машини в Німеччині, «з рук до рук». Авто у доброму стані, німці славляться своєю чесністю та пунктуальністю. Але хочемо звернути вашу увагу, якщо купуєте авто у некорінних жителів Німеччини, іммігрантів із Азії чи Східної Європи. Щоб не було надалі жодних проблем, рекомендуємо отримати гарантії на купівлю та повернення ПДВ після перетину кордону.

На що варто звернути увагу при покупці?

Для початку потрібно перевірити машину на еко-норми стандарту Євро п’ять. Подивитися в технічному паспорті або за VIN-кодом, який можна знайти в базі даних. Також у цій базі даних можна перевірити рік випуску машини. Щоб авто не було старше 2010 року. І насамкінець, у цій базі можна перевірити країну виробника авто. Нагадуємо, може бути будь-яка країна, окрім країни-агресора щодо України (РФ) та АР Крим.

Ліміт пільгового розмитнення

Об’єм двигуна см3
для дизельного палива до 2500 включно
для бензинового до 3000 включно

Розмитнення машини

Перед тим як виїхати до Європи за машиною, бажано мати контакти з брокером, який допоможе в оформленні будь-яких документів та декларацій на кордоні та після його перетину.

Ось які документи потрібні для придбання машини в Європі:

  • Транзитний техпаспорт.
  • Договір купівлі-продажу.
  • Експортна декларація (EX).

EX є бажаним документом для підтвердження покупки машини, але не обов’язковим. Якщо маєте справу з приватною особою, декларацію можна оформити у митниці Євросоюзу на кордоні з Україною.

Після купівлі автомобіля всі документи потрібно відправити брокеру. Перед тим, як залишити Україну, краще покласти суму на рахунок митної служби, ця сума буде зарезервована і буде використана при оформленні декларації.

Інші формальні моменти з оформлення краще залишити брокеру. Він скаже номер декларації для того, щоб можна було перетнути кордон, у свою чергу, митна служба отримає інформацію про те, що відбулася оплата платежів і транспортний засіб можна пропускати в Україну.

Важливим моментом є сертифікат відповідності для того, щоб зареєструвати машину в Україні. У цьому документі буде вся інформація про Євро 5 і т.д. (все те, що ми перевіряли за VIN-кодом). Після проходження всіх моментів оформлення, Вам дадуть декларацію для того, щоб поставити облік у будь-якому центрі МВС України. Під час реєстрації машини потрібно ще буде сплатити 3-5% до пенсійного фонду.

Якщо у вас виникнуть питання, ви завжди можете набрати наш номер і «Я страховка онлайн» завжди відповість на ваші запитання.