Головна / Нові правила Європейського союзу з торгівлі іноземною валютою

Нові правила Європейського союзу з торгівлі іноземною валютою

Нові правила Європейського союзу з торгівлі іноземною валютою зроблять все більш важким і дорогим процесом управляти валютним ризиком, говорять трейдери, особливо для великих фінансових контрагентів, таких як хедж-фонди і страхові компанії.

Положення додаватимуть «варіаційної маржі» на банки, компанії та фонди, які використовують валютні форварди та інші похідні інструменти для хеджування впливу коливань валютних курсів. Це означає, що їм потрібно буде щодня роздавати готівку, щоб підтримати свої угоди.

Учасники ринку говорять, що правила ускладнять інвесторам вкладати кошти в фінансові ринки, тому що їм доведеться відкласти більшу частину свого капіталу.

«Все європейське регулювання щодо підвищених вимог до забезпечення валютних форвардів є шоком для системи, і вплив цього буде особливо відчуватися спільнотою інвесторів в цілому», – сказав Джеймс Бінні, глава валютного курсу в регіоні EMEA на State Street в Лондон.

Інші кажуть, що в цьому суть: правила обмежують таку несвідому торгівлю, яка завершилася глобальною фінансовою кризою в 2008 році, гарантуючи, що деякі великі гравці відповідають щоденним вимогам, щоб відстежувати коливання в іноземній валюті.

Правила вступають в силу в січні 2018 року, і на той час контрагенти повинні будуть отримати необхідну документацію. Вони також повинні будуть щодня обмінювати маржу і розраховувати хеджування, які їм потрібні в реальному часі, важка робота для користувачів, які звикли робити це протягом декількох днів або навіть тижнів.

Отже, говорять трейдери, вони не зможуть повністю використовувати ринкові можливості, створюючи нову задачу. Деякі учасники галузі говорять, що нові правила зроблять європейські міста менш привабливими в якості центрів торгівлі валютою.

Правила в Сполучених Штатах набагато слабкіше. Згідно із заявою юридичної фірми Macfarlanes LFP, фізично реалізовані валютні форвардні і валютні свопи не підлягають варіаційної маржі в рамках реформи Додда-Франка Уолл-стріт.

Для аналітиків, пестливої ​​голову про те, який вплив на ринок буде мати місце, окремі вимоги ЄС до непередбачених валютним форвардам (NDF), який набрав чинності на початку цього року, дають деякі підказки.

Головний операційний директор по валютах в європейському банку в Лондоні заявив, що великий обсяг неперекладних форвардних транзакцій тепер врегульовано на валютних біржах в умовах більш широкого зниження обсягів торгів.

На відміну від операцій з готівкою або спот-транзакціями, форварди та інші похідні інструменти вимагають більш високої вартості капіталу, оскільки вони будуть погашені в майбутні дати. Інвестиційні банки зазвичай пропонують клієнтам кілька днів, щоб забезпечити додатковий капітал, якщо валютні ринки йдуть проти них. Нові правила усувають цей варіант.

«По однієї транзакції капітал невеликий, але все це складається, і це обмежує доступність для фінансування інвестицій на ринках», – сказав трейдер в хедж-фонді.

Правила встановлені для зміцнення практики управління ризиками в великих хедж-фондах і пенсійних компаніях.

Незважаючи на те, що Великобританія проголосувала за вихід з ЄС, юридичні фірми стверджують, що будуть застосовувати нові правила, коли вони вступлять в силу в наступному году.Ето важливо, тому що Лондон – найбільший в світі валютний центр, який торгує більш 2,4 трильйона доларів кожен день. Готівкові операції становлять третину цього; інші – похідні.

В останні роки торгівля валютними форвардами і деривативами зросла в геометричній прогресії. Компанії купують їх для захисту від різких коливань на валютних ринках, таких як сплеск ф’ючерсів в жовтні минулого року або 14-відсотковий сплеск євро по відношенню до долара в цьому році.

Ненавмисні наслідки

Більш високі вимоги до капіталу можуть призвести до того, що деякі невеликі компанії не будуть хеджувати свою валютну валюту.

«Для багатьох невеликих компаній, які переходять в світ, де вони повинні забезпечити ризик валютного ризику, це величезний крок. Це дорого з точки зору технології, внутрішньої звітності або дотримання », – сказав Девід Кларк, голова Асоціації оптових ринків брокерів.

Деякі аналітики стверджують, що нові правила витіснять іноземні інститути з Лондона, змушуючи їх направляти свої операції через інші центри, такі як Нью-Йорк або навіть Сінгапур, які посилюють наступ привабливості, щоб свою чергу залучити більше частки ринку.