Головна / Нова хвиля кіберзлочинності дуже близько

Нова хвиля кіберзлочинності дуже близько

А тим часом в Україні служба безпеки попереджає про можливу кібер атаку на великі компанії та державні установи. Щоб зруйнувати функціонування системи в країні, варто запустити серйозний вірус у систему. Це є головною метою кіберзлочинців, вважає СБУ.

СБУ покладається на свої інформативні джерела і повідомляє, що атака може статися зовсім скоро і повторити хвилю втрат, які були в червні 2017 року від вірусу Петя.А. Вірус може знаходитися у програмному забезпеченні або оновленні.

Щоб максимально убезпечитися від незапланованого блокування в системі СБУ радить дотримуватись деяких правил:

  • апгрейдити антивіруси та програмне забезпечення на док станціях та серверах;
  • створити резервні копії інформації, що обробляється на устаткуванні;
  • не забувати оновлювати системник щодня; забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення.

Нагадуємо, що наприкінці червня через вірус Petya величезна кількість банків, державних та приватних компаній України (і не тільки України) постраждали як фінансово, так і функціонально.

А тим часом у світі найбільший страховик Denmnark Tryg каже, що 90% корпоративних клієнтів куплять кіберзлочинність протягом п’яти років.

Tryg каже, що загроза з боку хакерів та вірусів для критично важливих ІТ-систем настільки велика, що всі великі клієнти хочуть перестрахуватися. Цього року Tryg продала 5000 договорів, які відновлять дані та системи у разі кібер-атаки.

«Сьогодні немає корпоративних клієнтів, які не мають страховки на своїх будинках чи автомобілях, але я думаю, що протягом кількох років буде так само очевидно, що ви повинні застрахуватися від кіберзлочинності», – сказав виконавчий директор Morten Hubbe.