Головна / В Україні з’явився Європротокол в електронному режимі

В Україні з’явився Європротокол в електронному режимі

З першого жовтня за допомогою Моторного (транспортного) бюро України можна було реєструвати ДТП в електронному режимі без супроводу поліції в Європротокол.

За яких умов можна оформити Європротокол електронної форми?

Україна – одна з перших країн у Європі, яка може оформити Європротокол за допомогою інтернету. Але радимо звернути увагу на умову, яка дозволяє це зробити:

  • потрібно ОСАЦВ у 2 сторін;
  • наявність смартфона;
  • наявність швидкісного інтернет-з’єднання.

При ДТП дві сторони повинні дотримуватися перерахованих вище умов. Європротокол, який оформляється електронно, повністю має таку ж функціональність, як і в паперовому вигляді.

Ідентифікація при ДТП

Щоб оформити Європротокол потрібно правильно внести свої особисті дані. Особисту інформацію таку як код ІПН або ЄДРПОУ, номерний знак, модель та марку рушійного засобу.

Що необхідно, щоб оформити Європротокол онлайн?

Для того, щоб оформити онлайн Європротокол, потрібно зайти на сайт МТСБУ і заповнити відповідну форму. Головною перевагою онлайн заповнення є те, що у разі припущення помилки у внесеній формі можна виправити документ.

Як правильно створити Європротокол онлайн?

Як говорилося раніше, для оформлення даного типу протоколу потрібно внести основні дані, після заповнення всієї потрібної інформації, заявка інформуватиметься через МТСБУ та сповіщатиме страховиків про скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Заповнити онлайн дуже просто, зручна навігація, під час заповнення є підказки.

При заповненні потрібно вибрати вид ДТП з переліку наданих у формі, якщо у списку схем ДТП відсутній необхідний, то система пропонує сфотографувати події та розмістити фото відповідно до підказок у формі.

Перевага електронного заповнення гарантує більш якісну та достовірну інформацію, за винятком випадкових помилок, які можуть виникати у паперовому вигляді.