Головна / Європейські номери на українських дорогах

Європейські номери на українських дорогах

Останнім часом все більше і більше машин купуються на європейських ринках. Втім, це не дивно, адже вартість машин за кордоном в десятки разів дешевше, і як би парадоксально звучало стан набагато краще, ніж придбати таку ж машину у нас на батьківщині. Внаслідок цього зріс попит з боку українських водіїв на покупку іноземних машин.

«Я страховка онлайн» вирішила розглянути трохи негласних схем, щоб покупка європейської машини принесла тільки радість.

Якщо машина зареєстрована за кордоном, то їздити можна тільки іноземцю.

За ст.380 ПКУ на європейській машині має право їздити не резидент нашої країни в плині одного року, в неприємні випадки якщо ввозиться машина резидентом України при перетині кордону потрібно заплатити мито і зареєструвати машину протягом 10 днів.

Як обходять розмитнення машин?

Їзда на тимчасових машинах. Багато водіїв, найчастіше живуть на граничних селищах або містах перетинають кордон кожні 5-10дней і не платять митні збори і не реєструють машину.

Їзда на службових машинах. В інтернеті купа пропозицій з продажу таких машин. Але ж насправді все просто, платяться гроші посереднику, який оформляє машину як службову, на якусь фірму, надає майбутньому водієві фальшиве посвідчення про роботу. З мінусів такої схеми, майбутній водій не є власником даної машини.

Звичайно такі маневри все частіше і частіше використовуються українськими водіями, але ми настійно рекомендуємо зареєструвати машину і їздити спокійно. Адже за порушення закону і неоформленої машини терміном прострочення три і більше дня стягується штраф у розмірі 900 грн. При повторному порушенні сплачується близько 5000 грн., А якщо прострочити ввезення за часом більше, ніж три дні або довше то сума штрафу вже буде 17000 грн.

Космічний штраф і більш космічна сума

Якщо порушити схему їзди «на тимчасових машинах», то можна отримати штраф у розмірі про 100 до 300 відсотків суми від митних зборів.

Роблячи висновки потрібно сказати, що, не реєструвати машину величезний ризик, і як то кажуть «скупий платить двічі», і в кращому випадку правові органи випишуть штраф, причому не маленький, а в гіршому випадку це конфіскація машини і сплата штрафу.