Головна / Єдиний електронний квиток у Харкові

Єдиний електронний квиток у Харкові

У Харкові запрацювала система єдиного електронного білета на громадський транспорт.

З розвитком техніки та технології життя людини стає простіше. Поліпшується щоденний побут та економиться час. Електронна система, яка допомагає оплатити проїзд карткою – це дуже зручно. Багато європейських (і не лише європейських країн) практикують таку систему.

У Харкові система поширюватиметься на такі види транспорту:

  • Тролейбус,
  • Трамвай,
  • Метро.

Так само ініціатива маршруток та таксі заохочується для підключення до єдиної системи оплати транспорту.

Планування електронного квитка

Як ми пам’ятаємо розробка плану, пошук інвесторів для реалізації проекту оплата проїзду електронними картками планувалась у Харкові ще з кінця 2007 року. За десять років мрії стали реальністю.

Для реалізації проекту у 2017 році створилася спеціальна експертна група, яка складається з людей-фахівців із різних галузей діяльності.

Система оплати електронної картки у Харкові

Оплата проїзду електронними картками розглядатиметься на досвіді тарифної сітки Європейських країн. Звичайно, в даній системі буде проглядатися система лояльності (наприклад, якщо купити тариф на тиждень і т.д.). Актуальність запуску картки дуже висока, можна спостерігати статистику використання карток у метро, ​​кажуть у мерії.

Яка буде вартість проїзду у Харкові після електронної оплати

У мерії обіцяють, що вартість проїзду за одноразовий проїзд не зміниться. Все залишиться на колишніх умовах. Є інвестор, який спонсорує проект. Це одна з причин, яка не зазнає подорожчання проїзду за допомогою електронних карток.

Етапи проекту впровадження карток

Як говорилося, що проект ініціювався ще в 2007 році, але тому пішов на затишшя і лише через п’ять років, пішов прогрес і вели електронну систему в метро, ​​як пояснює ініціатор проекту Водовозов, що була спеціально проведена пробна проїзна система для спостереження, покращення системи проїздів. в майбутньому.

Переваги використання електронної оплати

«Минули випадки ми не аналізували. Якщо я оглядатимуся назад, я не зроблю те, що збираюся зробити. Моє завдання – дивитися вперед», – повідомив ініціатор проекту Євген Водовозов.

Переваги електронної системи є:

  • Прозорість оплати;
  • Спостереження за пасажиропотоком;
  • Аналіз маршрутів та покращення/впровадження нових;
  • Економія часу.

Нагадаємо, що дія проекту розпочалася на початку травня і вже помітний величезний прогрес. Поставлені в деяких місцях пункти оплати карток, доки без системи (див. рис. 2 нижче). та зчитувальні пристрої в трамваях (див. рис. 2 нижче). Як каже мерія, система буде комфортною, більш контрольованою. Звичайно передбачається постачання спеціальних карток пасажирів з пільговим проїздом.

Приклад валідатора та пункту оплати карток представлений на рисунках нижче

Приклад пункту оплати карток у Харкові

пункт оплати карток у Харкові

Приклад валідатора у Харківському трамваї

валідатор у харківському трамваї

Хочемо нагадати, що це перше місто в Україні, яке використовуватиме електронну систему оплати за карткою. Окрім метро хочуть поставити близько 400 пунктів для поповнення карток. Також продаватиметься одноразовий квиток для іногородніх або тих, хто не бажає купувати картку. Одноразовий квиток буде паперовим, який потрібно буде пробити на компостері.

«Я страховка онлайн» – лише найактуальніші новини.