Головна / Підвищення лімітів на Осаго, подорожчання цін!

Підвищення лімітів на Осаго, подорожчання цін!

Посилено фінансовий захист власників наземних транспортних засобів

Українська страхова галузь поступово змінюється та наближається до європейських стандартів. Тепер Нацбанк запроваджує декілька нових норм. У матеріалі цієї статті ми спробуємо більш детально розібратися з ними. 

Скільки грошей може отримати постраждалий у ДТП за новими правилами

Всі зміни зафіксовано в двох постановах правління Нацбанку від 30 травня 2022 року (№108 та №109). Обидві набувають чинності вже 1 липня 2022 року. Зокрема вони стосуються збільшення розміру виплат за договором автоцивілки. У випадку, якщо заподіяно:

  • шкоду майну, можна отримати до 160000 грн;
  • шкоду життю та здоров’ю, можна отримати до 320000 грн.

При цьому такі зміни несуть в собі виключно переваги для всіх учасників процесу. Вартість автоцивілки зростає мінімально, але фінансовий захист стає більш помітним. За так званим «‎європротоколом» також можна буде отримати більшу суму, ніж раніше (тепер – до 80000 грн).

Що треба знати про європротокол у 2022

Взагалі питання ‎європротокола заслуговує особої уваги, бо достатньо багато змін стосуються саме цієї сфери. Нацбанк не просто збільшив суму платежів, які можна отримати при оформленні ДТП за спрощеною формою, а ще й розширив власне діапазон значень коригуючого коефіцієнту. Як всім відомо, цей коефіцієнт дозволяє справедливо оцінити власне рівень збитковості страхової компанії. Таким чином, розширення діапазону значень має одночасно декілька переваг:

  • страхові компанії зможуть мінімізувати власні збитки;
  • клієнти страхових компаній отримають доступ до достатньо привабливих тарифів.

Таким чином, нові зміни, запропоновані Нацбанком, можуть у певній мірі покращити життя учасників дорожнього руху та представників страхових компаній.

«‎Зелена картка»: які зміни стосуються електронних договорів

Деякі нові правила також стосуються «‎Зеленої картки». Головне, що потрібно знати: тепер необхідна інформація про сам факт укладення електронного договору «‎Зеленої картки» буде вноситися в єдину базу. Давайте спробуємо розібратися, що це означає:

  • користувачі зможуть отримати всю необхідну інформацію, якщо це буде потрібно;
  • стане можливим зменшити ризик шахрайства завдяки тому, що вся інформація буде доступна у повному обсязі.

Насправді це питання можна назвати достатньо важливим, бо дуже часто випадки шахрайства були пов’язані саме з тим, що необхідну інформацію було важко знайти. Нові зміни дозволяють посилити контроль над оформленням електронних страхових договорів та подальших дій водіїв (а також інших учасників дорожнього руху). Як будуть на практиці працювати нові правила, ми побачимо вже скоро. З теоретичного боку вони виглядають дуже перспективно.